زمان جاری : جمعه 28 شهریور 1399 - 6:12 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش نسخه خوانی در داروخانه

ارسال پاسخ
تعداد بازدید 374
نویسنده پیام
filiph آفلاین


ارسال‌ها : 35
عضویت: 15 /7 /1395


برش در جراحی زیبایی شکم


در این عمل های ابدومینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم ، اصل عمل جراحی برای برداشتن چربی های اضافه وکشیدن پوست میباشد به این معنی که کشیدن پوست یکی از مهم ترین اجزا این روش جراحی زیبایی شکم میباشد. یعنی در آخر جراخی لبه های زخم لبه فوقانی و لبه تحتانی با کشیدن کنار هم قرار میگیرند و میخواهند از یکدیگر فاصله بگیرند. مقایسه کردن این نوع برش با برش عمل سزارین اشتباه میباشد در عمل سزارین پوست شکمه که به به علت حاملگی کش آمده بعد از تولد نوزاد وضعیتی شل و آویزان دارد پس دو لبه زخم بدون هیچ کششی کنار هم به راحتی قرار میگیرند و به علت عدم داشتن نیروی کشش در قسمت زخم به راحتی و بدون اثر و جای زخم جوش میخورند. در عمل جراحی زیبایی شکم به صورت ابدومینوپلاستی، همه هنر جراح این میباشد که با روش های جراحی پلاستیک به صورتی عمل کند که برای ایجاد زخمی به صورت یکنواخت و قرینه با کشش بر لبه های زخم قسمت برش به بهترین صورت و با کمترین اثر ماندگاری باقی میماند.
چه میزان پوست هنگام جراحی زیبایی شکم برداشته می‌شود ؟

در جراحی زیبایی شکم ، میزان برداشتن پوست بستگی به مقدار افتادگی و شلی شکم دارد و چربی ناحیه زیر ناف نیز برداشته میشود و به همین صورت کبیه ترک های زیر تاف با برشی که به صورت یک هلال میباشد برداشته میشود متغیر میباشد اما معمولا کل پوست وچربی قسمت زیر ناف برداشته میشود و به همین صورت کلیه ترک های زیر ناف و هر چه به طرفین یعنی پهلوها میرویم باریکنر میشود. افرادی که پوست شل دارند با اینکه محل ناف آن ها پایین باشد پوست بیشتری از آن ها برداشته میشود.


آیا ناف بیمار بر اثر این جراحی زیبایی شکم از بین می‌رود؟

اکثر بیماران این سوال را میپرسند. نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کرد این میباشد که ناف بیمار اصلا نباید از بین برود. در اول جراحی اول ناف بیمار را از قسمت اطراف جدا میکنند و بعد از آن که پوست شکم تا قسمت زیر جناغ سینه بلند شد و عضلات شکم ترمیم شد پوست کشی صورت میگیرد و ناف بیمار از وسط پوست شکم کشیده شده و آن را بیرون می آورند. به این معنی که ناف بیمار دیگر مثل گذشته در محل طبیعی خود نیست و شاید نتوان ناف را حفظ کرد و باید ناف برای تریم بهتر فتق نافی بردداشته شود و بعد از جراحی زیبایی شکم نیز ناف بازسازی شود.

آموزش نسخه خوانی در داروخانه
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 - 12:27
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :